O firmie

Zakład Usługowo-Wytwórczy INKOMET  powstał 01 kwietnia 1989 roku.
Początkowo firma mieściła się w małym budynku, zatrudniała 2 osoby, z biegiem czasu pracowników przybywało. Nasza firma zajmowała się wykonywaniem usług hydraulicznych, w szczególności wykonaniem instalacji centralnego ogrzewania. Wraz z rozwojem gospodarczym i zmianami jakie zachodziły w naszym kraju w latach dziewięćdziesiątych firma zaczęła się rozwijać między innymi dzięki zapotrzebowaniu na usługi w zakresie budowy różnego rodzaju hal produkcyjnych, wiat i zadaszeń.

Firma zajmowała się nie tylko prefabrykacją i montażem elementów konstrukcji stalowych, ale również produkcją i montażem okien z PVC, co w tamtym czasie było innowacją w skali regionu.
W ostatnich latach często zajmowaliśmy się budową wiat nad dystrybutorami na stacjach paliw. Dotyczy to wykonania konstrukcji stalowych wiat i ich montażu na terenie całego kraju. Pomyślnie przeszliśmy weryfikację umożliwiającą nam wykonywanie konstrukcji spawanych klasy I.

W roku 2005 w oparciu o doświadczenia i coraz większy popyt rynku na różnego rodzaju hale wraz z obudową z blach trapezowych powstała nowa firma, pod nazwą Inkomet Sp. z o.o. W roku 2006 złożyła wniosek o dofinansowanie Unijne na zakup linii do profilowania blach trapezowych, który zajął drugie miejsce pod względem formalnym i merytorycznym w województwie zachodniopomorskim w związku z czym zostało przyznane dofinansowanie ze środków Unijnych. Inkomet Sp. z o.o. obecnie zajmuje się produkcją i montażem blach o profilu trapezowym TR-18 i TR-35 wraz z obróbkami blacharskimi, niezbędnymi do estetycznego wyglądu końcowego hal, wiat i zadaszeń.

Comments are closed.